Nauki Przedmałżeńskie

Uprzejmie informujemy, że nauki przedmałżeńskie w październiku odbędą się w dniach:

10.10.2023 godzina 19:00 (nauka 1)

17.10.2023 godzina 19:00 (nauka 2)

 24.10.2023 godzina 19:00 (nauka 3)

Koszt uczestnictwa: 40,00 zł od osoby.

Zapisy odbywają się wyłącznie poprzez wysłanie wiadomości SMS na nr. 510-793-017 w treści wpisując imiona oraz nazwiska obojga narzeczonych oraz termin nauk na jaki chcą się państwo zapisać.

Wiadomości prosimy wysyłać w godzinach 15-18 od poniedziałku do piątku.

ZAPRASZAMY

Bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu małżeństwa obejmuje narzeczonych i ma za cel przygotowanie ich oboje do świadomego złożenia sobie i Bogu ślubowania małżeńskiego podjęcia praw i obowiązków małżonków chrześcijańskich. Wyraża się to zarówno we wzajemnym rozwoju w miłości w doli i niedoli, szczęścia w tym osiąganego jak w odpowiedzialnym i wielkodusznym przyjmowaniu i wychowywaniu potomstwa.

Narzeczeni uczestniczą w kilku katechezach przedślubnych
- naukach ogólnych (4 spotkania),
w ramach, których występują doradcy życia rodzinnego i prelegenci podejmujący następujące tematy:

miłość małżeńska, kultura życia małżonków chrześcijańskich,
odpowiedzialne rodzicielstwo i zagrożenia, jakie dla miłości i zdrowia niesie antykoncepcja, moralne zło postawy antykoncepcyjnej jako opcji skierowanej przeciwko życiu.

Pary odbywają także trzy spotkania indywidualne z doradcą życia rodzinnego, który przekazuje w odpowiednim zakresie wiedzę medyczną i praktyczną pozwalającą na rozpoznanie okresów wspólnej płodności a także pomaga w ukształtowaniu motywacji do wyboru tej trudniejszej drogi stanowiącej styl życia małżeńskiego, wreszcie ukazuje prawdziwy sens planowania rodziny pojętego jako świadoma i odpowiedzialna współpraca z Bogiem - Dawcą Życia. Wymaga się, aby narzeczeni zgłosili się do kancelarii parafii, co najmniej na trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu. Zaleca się jednak wcześniejsze zgłoszenie (6mc-y przed ślubem), w celu ustalenia terminów spotkań przygotowujących do sakramentu małżeństwa, oraz wybrania formy przygotowania.