Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę 2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w diecezjalnej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

„W mocy Bożego Ducha”… pod takim hasłem wyruszy już 27 diecezjalna a 373 gliwicka piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

W dniu 14.08.2019r. wyjdzie grupa /Pomarańczowa/ z Kuźni Raciborskiej do Gliwic w celu połączenia się z całą Pielgrzymką.

15.08.2019r. GLIWICE – TWORÓG
Msza Św. o godz. 8.00 /Kościół katedralny/
W tym samym dniu po Mszy Św. w kościele św. Katarzyny w Toszku – wyruszy /Grupa 1 –Fioletowa/
Również po Mszy Św. w kościele MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach – wyruszy /Grupa Czarna/

16.08.2019r. TWORÓG – BORONÓW
Msza Św. o godz. 8.00 /Kościół w Tworogu/
Tego samego dnia wyjdzie /Grupa Szara/ z Lubecka w celu połączenia się z całą Pielgrzymką Gliwicką.

17.08.2019r. BORONÓW– Częstochowa JASNA GÓRA
Msza Św. na wałach Jasnej Góry w sobotę 17 sierpnia o godz. 15.30

Koszt: 20zł (w tym: 5 zł znaczek i 15 zł. opłata pielgrzymkowa)

Grupy pielgrzymkowe i miejsce zapisu do grup:
(zapisy w godzinach otwarcia kancelarii poszczególnych parafii)

1. zapisy do Pomarańczowej – Kuźnia Raciborska – ks. Andrzej Pyttlik
– Parafia św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej,

2. zapisy do Czarnej – Tarnowskie Góry – ks. Krzysztof Grzegorczyk
– Parafia Matki Boskiej Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach,
– Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach,
– Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim,


3. zapisy do Fioletowej 2 – Pyskowice – ks. Marcin Kutek
– Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach
– Parafia Świętego Floriana w Miedarach
– Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach-Bojkowie


4. zapisy do Szarej – Lubliniec – ks. Krzysztof Ruciński
– Parafia św. Mikołaja w Lublińcu,
– Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubecku,
– Parafia św. Józefa w Sadowie,


5. zapisy do Zielonej – Bytom – ks. Grzegorz Lepiorz
– Parafia św. Barbary w Bytomiu,
– Parafia Św. Trójcy w Bytomiu,
– Parafia Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach,
– Parafia NSPJ w Bytomiu – Szombierkach,


6. zapisy do Brązowej – Gliwice Łabędy – Leszek Lepiorz
– Parafia św. Gerarda w Gliwicach
– Parafia św. Jerzego w Gliwicach,


7. zapisy do Białej – Franciszkanie – o. Lotar Czora
– Parafia NSPJ w Gliwicach


8. zapisy do Fioletowej 1 – Toszek – ks. Ireneusz Gierczycki
– Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku,
– Parafia św. Józefa w Krupskim Młynie,
– Parafia św. Mikołaja w Świbiu,

9. zapisy do Niebieskiej – Gliwice Sośnica – ks. Damian Kubiński,
– Parafia Chrystusa Króla w Gliwicach,

10. zapisy do Żółtej – Gliwice Katedra – ks. Piotr Paszko
– Parafia katedralna Św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach

11. zapisy do Czerwonej – Zabrze – ks. Dyduch Piotr
– Parafia św. Anny w Zabrzu
– Parafia pw. Św. Andrzeja Ap. w Zabrzu,
– Parafia św. Wojciecha w Zabrzu