Uncategorized

Z miłości do potęgi trzeciej

erdecznie zapraszam w imieniu swoim oraz Drużyny A 11 grudnia 2016 roku (niedziela) do Centrum Edukacyjnym im. św. Jan Pawła II w Gliwicach (ul. Jana Pawła II 5a) na Wystawę Fotografii „Z miłości do potęgi trzeciej” poświęconą życiu Drużyny A – niepełnosprawnych trojaczków z Żor, które urodziły się w 25 tygodniu ciąży.

Wernisaż wystawy uświetni tego dnia o godzinie 16:00 koncert świąteczny Agnieszki Bielanik Witomskiej pt. „Swingująca zima” przy akompaniamencie gitarowym Damiana Stroki. Wstęp wolny.

Podczas koncertu i wernisażu odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek Fundacji Dzieciom – Wspólnota „Zdążyć z pomocą” na rehabilitację niepełnosprawnych trojaczków, będzie też można zakupić kalendarz charytatywny, który stworzyliśmy na bazie zdjęć składających się częściowo na ekspozycję wystawy. Zdjęcia z wystawy będą też potem wystawione na licytację.

Ekspozycja wystawy powstawała ponad rok podczas moich cyklicznych wizyt w domu Drużyny A. Starałam się pokazać niełatwe życie tej rodziny, prozę ich dnia, chwile zatroskania ale i ich radości, trudy rehabilitacji, determinację rodziców w dążeniu do ratowania zdrowia ich pociech. Dla mnie te wizyty były swego rodzaju terapią, stawiały mnie do pionu, uwrażliwiły na problemy rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Zwieńczeniem moich fotograficznych spotkań z Drużyną A stała się wystawa fotografii „Z miłości do potęgi trzeciej”. Czarno-biała konwencja fotografii oraz fragmenty wpisów z bloga prowadzonego przez mamę Drużyny A Agnieszkę Czerkies www.milosc-do-potegi-trzec iej.pl komentujące poszczególne fotografie dopełniają całości. Moją wystawą oraz kalendarzem chciałam pomóc Drużynie A nagłośnić ich problem co mam nadzieję pozwoli zebrać im większe fundusze na rehabilitację i leczenie maluchów. Wystawa będzie dostępna do 12.01.2017.

Końcem 2015 roku dzięki Pani Bożenie Klimus z TVP3 Katowice powstał telewizyjny reportaż o Drużynie A, który wyemitowano między innymi w ogólnopolskim Ekspresie Reporterów 10.11.2015. Możecie go zobaczyć też pod tym linkiem: http://katowice.tvp.pl/ 22396289/28102015 Pomysł wystawy pojawił się właśnie w trakcie prac nad reportażem Pani Bożeny Klimus, przybliża sylwetki Drużyny A i ich historię oraz pokazuje kulisy powstawania naszej wystawy i kalendarza.

Patronat medialny nad wystawą i koncertem objęła TVP3 Katowice i radio CCM.

Dziękujemy sponsorom i firmom, dzięki którym nasze wydarzenie może mieć miejsce:
Centrum Edukacyjnemu im. św. Jana Pawła II i Fundacji Silesia Pro Europa z użyczenia miejsca na koncert i wystawę
Agnieszce Bielanik-Witomskiej za koncert „Swingująca zima”
firmie Soldar za nagłośnienie imprezy
Kindze Gorczowskiej za projekt kalendarza i plakatu
Kwiaciarni „Róża” za dekoracje florystyczne koncertu „Swingująca zima”

Pozdrawiam serdecznie,
Jolanta Zygmunt-Więzik

01_milosc3_plakat-1