Uncategorized

Koncert „Wesoły Wędrownik”

Gliwice po raz kolejny szykują się do obchodów Dnia Papieskiego i po raz kolejny okazuje się, że jeden dzień to dla nas za mało. Wydarzenia, które będą miały miejsce rozpoczną się dużo wcześniej.

Podążając za słowami świętego Augustyna „Kto pięknie śpiewa, ten się dwa razy modli”, organizatorzy obchodów postanowili oprzeć nadchodzące wydarzenia wokół muzyki. Połączone zostaną z popularyzacją twórczości gliwickiego muzyka i kompozytora Norberta Blachy, przedwcześnie zmarłego artysty, niestrudzonego popularyzatora muzyki gospel, twórcy festiwalu Cantate Deo i wyśmienitego pedagoga.

Wstępem do święta będzie otwarcie wystawy poświęconej Norbertowi Blasze i jego twórczości, które będzie miało miejsce 8 października w CH Forum. O godzinie 18.00 odwiedzający to miejsce będą mogli zapoznać się z wystawą ale też wziąć udział w happeningu i posłuchać kameralnego koncertu.

13 października o godz. 18.00 w swoje podwoje zaprosi Centrum Edukacyjne im. Św. Jana Pawła II, w którym odbędzie się projekcja filmu „Witaj doma…” – wzruszającego dokumentu o wizycie Papieża-Polaka w Gliwicach.

Centralnym punktem obchodów będzie koncert Wesoły Wędrownik w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko. Chętnych do wysłuchania tej niezwykłej muzyki, zapraszamy do CKS Mrowisko po odbiór bezpłatnych wejściówek.

Koncert Wesołego Wędrownika będzie jedyną w swoim rodzaju okazja do wystąpienia wraz z zespołem. Z myślą o wszystkich, którzy zechcą stanąć na scenie wraz z muzykami, Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach organizuje weekendowe warsztaty muzyki gospel. Zajęcia poprowadzi pani Gabriela Blacha. Informacje na temat zapisów i odpłatności znajdują się na stroniewww.mdk.gliwice.pl oraz www.wesolywedrownik.pl .

plakat-koncert-gotowe